Reklama

Reklama

"Byłam zdziwiona, że nie było maila". Co jeszcze zaskoczyło na maturze z angielskiego?

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym nie sprawiła problemu maturzystom. - Jeden z najłatwiejszych egzaminów z angielskiego, jaki widziałem na oczy - mówi Interii Olek Zieliński z Łodzi. - Żadne zadanie mnie nie zaskoczyło, bardzo przyjemna matura - dodaje Klaudia Marasek z Marklowic. Maturzyści, z którymi rozmawiamy liczą, że z tego egzaminu uzyskają bardzo wysokie wyniki.

Egzamin maturalny z języka angielskiego w ocenie maturzystów był bardzo prosty.

Matura z angielskiego. Opinie uczniów

Dominika Piątek, maturzystka z Tarnowa, mówi Interii: - Słuchanie bardzo wyraźne i bez trudnych słówek. Odpowiedzi nie były w żaden sposób podchwytliwe, czy nawet zbliżone do siebie znaczeniem.

Nadia Hermann, maturzystka z Olsztyna, dodaje: - Słuchanie, teksty, zadania z gramatyki i pisanie były bardzo proste. Wyszłam po 1,5h i jestem bardzo z siebie zadowolona. Trochę byłam zdziwiona, że nie było maila, a wpis na blogu - ale temat był tak skonstruowany, że można było się rozpisać.

Reklama

Zadanie ostatnie, za 10 punktów, polegało właśnie na skonstruowaniu wpisu na bloga. Jak relacjonują maturzyści, w poleceniu przeczytali: "Niedawno zakupiłaś(-eś) rower i będziesz dojeżdżać nim do szkoły". Należało napisać, co skłoniło nas do decyzji, jak zareagowali nasi przyjaciele, jaki problem nas spotkał i napisać o pomyśle stworzenia akcji promocyjnej dotyczącej jazdy rowerem do szkoły.

Matura 2022. Język angielski. Co najbardziej zaskoczyło?

Dominika Piątek ocenia, że egzamin był tak prosty, że "wręcz banalny". - Poszło bardzo gładko. Największym zaskoczeniem był poziom łatwości, sądziłam, że będzie trudniej. Po przykładach z próbnych matur to naprawdę banał - komentuje maturzystka.

To był jeden z najłatwiejszych egzaminów z angielskiego, jaki widziałem na oczy - stwierdza Olek Zieliński z Łodzi. Liczy na wynik w granicach 90-95 proc. - Nie wykluczam, że gdzieś się pomyliłem, mogło się tak zdarzyć - dodaje maturzysta.

- Żadne zadanie mnie nie zaskoczyło, bardzo przyjemna matura - ocenia Klaudia Marasek z Marklowic. Nie jest pewna dwóch odpowiedzi, ale myśli, że mniej niż 90 proc. punktów mieć nie będzie.

Na podobny, a nawet wyższy wynik, liczy Natalia Lapenko z Wrocławia. - Dla mnie arkusz był prosty. W liceum nigdy się nie uczyłam do matury z tego przedmiotu, całą wiedzę wyniosłam z podstawówki. Wręcz uważam, ze matura z języka angielskiego jest za prosta na tle innych egzaminów - ocenia maturzystka.

Matura z angielskiego. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi w Interii

W specjalnym raporcie Interii "Matura 2022. Arkusze" niedługo po zakończonym egzaminie z angielskiego opublikujemy arkusze CKE wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszych ekspertów. Szukajcie ich już po godz. 14.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy