Reklama

Reklama

KO złoży wniosek o komisję śledczą w sprawie Łukasza Szumowskiego

Poseł PO Dariusz Joński zapowiedział w rozmowie z Interią, że Koalicja Obywatelska złoży dziś wniosek o komisję śledczą dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

W czwartek wieczorem w Sejmie obyła się burzliwa debata nad wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia, przy większości parlamentarnej Zjednoczonej Prawicy, wotum otrzymał, ale Koalicja Obywatelska zapowiedziała dalsze kroki.

Jeszcze dziś planuje złożyć wniosek o komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić wszelkie niejasności związane z działalnością ministra zdrowia, głównie w dobie pandemii.

- Jarosławowi Kaczyńskiemu słowami "chamska hołota" nie uda się przykryć sprawy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dziś składamy wniosek o komisję śledczą - zapowiedział Joński w rozmowie z Interią.

Reklama

Przypomnijmy, że posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba od kilkunastu dni sprawdzają różne dokumenty dotyczące działalności Łukasza Szumowskiego - zarówno teraz, gdy jest ministrem zdrowia, jak i wcześniej - gdy pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Ich zdaniem w obu resortach dochodziło do nieprawidłowości, a komisja śledcza miałaby wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Tymczasem minister zdrowia w rozmowie z Interią przekonuje, że zarzuty stawiane przez część opozycji kompletnie mijają się z prawdą.

- Zarówno w artykułach prasowych, jak i wypowiedziach polityków nie ma ani jednego faktu, który pokazywałby cokolwiek niezgodnego z prawem, co mógłbym zrobić. Duża część faktów przedstawiana jest w sposób sugerujący zdarzenia i przesłanki działań, które nie miały i nie mają miejsca. Niestety, nie mówimy tu o faktach, ale pewnej narracji do tych faktów, pewnej swobodnej interpretacji - mówił Interii Łukasz Szumowski.

Marcin Szumowski dla Interii: "Wolałbym, żeby brat nigdy nie został ministrem"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy