Reklama

Reklama

Jan Kanthak tłumaczy się z działki. Nie ma jej w oświadczeniu majątkowym

"Mam działkę obok" – napisał poseł Jan Kanthak na Twitterze do jednego z internautów w odpowiedzi na zamieszczone zdjęcie. Problem w tym, że rzecznik Solidarnej Polski nie wykazał tego w oświadczeniu majątkowym. Czy Kanthak jest właścicielem działki na Pomorzu, a jeśli tak, to czy skłamał w oświadczeniu majątkowym? Zapytaliśmy u źródła.

Jeden z internautów na Twitterze opublikował zdjęcie Jeziora Godziszewskiego w woj. pomorskim. Pod fotografią uaktywnił się poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. "Mam działkę obok na Siwiałce, uwielbiam to jezioro" - napisał.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Internauci błyskawicznie zerknęli w oświadczenie majątkowe posła Kanthaka. Wynika z niego jednoznacznie, że Kanthak nie wykazał w nim żadnej nieruchomości - domu, mieszkania czy działki, które byłyby w jego posiadaniu. Oświadczył jedynie, że zgromadził oszczędności w wysokości ok. 100 tys. zł.

Reklama

Czy wobec tego poseł skłamał w oświadczeniu majątkowym? Czy może nie dopowiedział wszystkiego w sieci? Dlaczego chwali się, że posiada działkę, skoro nie wykazuje tego w oświadczeniu majątkowym? Zapytaliśmy u źródła.

- To działka mojej mamy, którą mój dziadek na nią przepisał. Moja rodzina ma ją od lat 60. lub 70. ubiegłego wieku. Działka należy do mamy, a napisałem, że ją "mam" w kontekście rodziny. Lepiej gdybym napisał "mamy" - mówi nam Kanthak.

- To kolejne absurdalne oskarżenie - skwitował.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy