Reklama

Reklama

Debata Trzaskowski-Tusk. Jedna scena, jedna partia, dwóch liderów

Debata Donalda Tuska z Rafałem Trzaskowskim i publicznością to kulminacja Campusu Polska Przyszłości. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej drugi rok z rzędu występuje na imprezie prezydenta Warszawy. Oglądaj debatę Donald Tusk - Rafał Trzaskowski:

Nie jest tajemnicą, że Donald Tusk Rafała Trzaskowskiego traktuje jako swojego konkurenta w Platformie Obywatelskiej, ale mimo tego drugi rok z rzędu pojawia się na organizowanym przez prezydenta Warszawy Campusie Polska Przyszłości. W olsztyńskim Kortowie będzie musiał skonfrontować się z trudnymi pytaniami uczestniczącej w Campusie młodzieży.

Campus Polska Przyszłości. "Tematy, których nie ma na pierwszych stronach"

Liberalizacja aborcji, legalizacja małżeństw jednopłciowych, walka z kryzysem inflacyjnym, problemy z transportem publicznym, wyzwania polskiego rynku pracy. To tylko kilka przykładowych tematów, w których pytań powinien spodziewać się przewodniczący PO. Podobne pytania otrzymali tu przed nim od publiczności lider Polski 2050 Szymon Hołownia i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Reklama

- Będziemy rozmawiać o tematach, których często nie ma na pierwszych stronach gazet. Oczywiście będzie dyskusja o Ukrainie czy o kryzysie uchodźczym, ale będziemy również rozmawiali na serio i szczegółowo o walce z kryzysem klimatycznym, o transformacji energetycznej, o sytuacji psychiatrii dziecięcej w Polsce, o prawach kobiet, o tematach, które są traktowane bardzo często powierzchownie. Oddajemy debatę w ręce młodego pokolenia - w ręce społeczeństwa - mówił niedawno w wywiadzie dla Interii prezydent stolicy.

Campus Polska Przyszłości. Odmówiła tylko lewica

Trzaskowski do Olsztyna zaprosił liderów wszystkich partii opozycyjnych. Odmówiła mu tylko Nowa Lewica. Oficjalnie - bo sama organizuje event dla młodzieży. Nieoficjalnie - ponieważ obawia się skrętu w lewo PO i tego, że zostanie skonsumowana programowo. We wcześniejszych dniach Campusu z jego uczestnikami rozmawiali już Hołownia i Kosiniak-Kamysz. Duże emocje wzbudziła zwłaszcza debata z tym pierwszym, którego publiczność "grillowała" za pomysł referendum w sprawie liberalizacji aborcji czy nieudzielenie poparcia Trzaskowskiemu przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2020 roku. 

Teraz z uczestnikami Campusu zmierzy się Tusk. Poza wspomnianymi na wstępie pytaniami można spodziewać się poruszenia kwestii rywalizacji o władzę w Platformie, formy startu opozycji w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych czy lewicowego skrętu PO w ostatnich miesiącach.

Dla Tuska spotkanie z młodzieżą w olsztyńskim Kortowie nie będzie pierwszyzną. Podczas pierwszej edycji Campusu debata Trzaskowskiego z Tuskiem otwierała całe wydarzenie. Teraz je zamyka. Obecność Tuska na debacie to niewątpliwy sukces Trzaskowskiego i nobilitacja dla roli, jaką na polskiej scenie już teraz odgrywa Campus. Chociaż Tusk traktuje prezydenta Warszawy jako wewnątrzpartyjną konkurencję, a sam Campus jako zagrożenie dla PO (stąd chociażby inicjatywa MeetUpów organizowanych w tym roku przez Platformę), nie pozwolił sobie jednak na odpuszczenie wizyty w Olsztynie. Pytanie, czy po debacie uzna to za dobrą, czy złą decyzję.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy