Reklama

Reklama

Posłanka PiS: Partia ukarze moją rodzinę

– Brzydzę się szantażem – kilka dni temu przekazała Interii Małgorzata Janowska z PiS. Teraz okazuje się, że przez bezkompromisową postawę posłanki i sprzeciw wobec Funduszu Odbudowy może ucierpieć jej rodzina. A przynajmniej tak twierdzi parlamentarzystka partii rządzącej. To całkiem prawdopodobne, bo mąż posłanki pracuje w spółce zależnej od PGE.

Kilka dni temu, tuż przed sejmowym głosowaniem w sprawie unijnych środków kierownictwo PiS deklarowało, że buntowników czekają kary. Zarówno "krótkoterminowe" jak i "długoterminowe". Waldemar Andzel, rzecznik dyscypliny klubu parlamentarnego PiS mówił Interii, że decyzje zostaną zatwierdzone przez prezydium gremium na początku wakacji.

Najwyraźniej jednak kierownictwo partii rządzącej nie traci czasu. - Dostałam informację, że za walkę o suwerenność energetyczną Polski i głosowanie niezgodnie z linią partii w sprawie Funduszu Odbudowy zostanie ukarana moja rodzina - przekazała na Twitterze Janowska.

Reklama

Kiedy zapytaliśmy ją o najbliższych, powiedziała, że trudno orzec, jak PiS mógłby się na nich zemścić. - Mąż jest informatykiem i pracuje w zawodzie, a dzieci chodzą do liceum - odpowiedziała nam parlamentarzystka PiS.

"Informacja poufna"

Na ile informacja o planowanej zemście największej partii w Zjednoczonej Prawicy są wiarygodne? Jak usłyszeliśmy od posłanki Janowskiej, informacja była poufna i uzyskała ją od "osoby dobrze poinformowanej". Najprawdopodobniej pochodzi z samej centrali partyjnej przy ul. Nowogrodzkiej.

Niezależnie od tego, na ile doniesienia o planowanej zemście są prawdziwe, PiS faktycznie ma instrumenty, żeby dopiec najbliższym Janowskiej. Jej małżonek pracuje bowiem w spółce BESTGUM POLSKA sp. z o. o., której udziały w 100 proc. należą do PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

- Pracuje tam od 14 lat, dużo dłużej niż ja jestem w polityce. Niegdyś była to spółka BEWA, którą podzielono na dwa mniejsze podmioty. Mąż tworzył tam cały system teleinformatyczny - powiedziała nam posłanka, kiedy zapytaliśmy ją o pracę małżonka dla państwowej spółki. - W Bełchatowie ludzie są zatrudnieni albo w PGE GiEK i oddziałach albo spółkach zależnych. Część (pracuje - red.) w bankach i sklepach, ewentualnie w samorządzie, bo nie ma innych zakładów pracy - dodała.

Fogiel: Nie mam pojęcia, do czego się odnosi

O ewentualną karę dla parlamentarzystki zapytaliśmy Karola Karskiego, europosła PiS. - Nie mam żadnej wiedzy na ten temat i w ramach obowiązków rzecznika dyscypliny partyjnej nie zajmuję się Małgorzatą Janowską - przekazał nam polityk. - Widziałem tweeta pani poseł, ale nie mam zielonego pojęcia, do czego się odnosi - komentuje wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Małgorzata Janowska nie jest posłem zawodowym i z Sejmu pobiera jedynie dietę. Sama jest zatrudniona w PGE GiEK na stanowisku głównego specjalisty ds. rachunkowości. Z jej oświadczenia majątkowego złożonego w ubiegłym roku wynika, że w 2019 r. zarabiała średnio 18 803 zł miesięcznie. W rozmowie z Interią podkreśliła, że pracę w spółce dostała zanim została parlamentarzystką. 

Jakub Szczepański

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje