Reklama

Od marca nowy rzecznik SLD. "Stawiamy na fachowców"

SLD ma już kandydata na rzecznika klubu parlamentarnego Lewicy. - To człowiek z Warszawy, pracuje dla jednej z dużych korporacji i ma doświadczenie medialne. Trzeba najpierw podpisać umowę, potem będziemy ujawniać nazwiska - zapowiada źródło Interii.

Jako pierwsi ujawniliśmy przed kilkoma tygodniami, że Anna Maria Żukowska pożegna się z posadą rzecznika SLD oraz klubu parlamentarnego Lewicy. Bezpośrednią przyczyną okazała się wypowiedź dla Polsat News o szczepieniach, ale nie bez znaczenia były naciski lokalnych działaczy.

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że sojusz wybrał już nowego rzecznika. - To człowiek z Warszawy, pracuje dla jednej z dużych korporacji i ma doświadczenie medialne. Trzeba najpierw podpisać umowę, potem będziemy ujawniać nazwiska - zastrzega nasze źródło. - W klubie nie jest jeszcze znany, ale spotkanie jest planowane na przyszły tydzień. Nie ma legitymacji partyjnej, stawiamy na fachowców - dodaje.

Reklama

Politycy Lewicy, z którymi rozmawiamy deklarują, że formalna decyzja ma zapaść jeszcze w tym albo przyszłym tygodniu. W tym samym czasie parlamentarzyści z partii koalicyjnych dla SLD poznają nowego rzecznika. Jak usłyszeliśmy, ma nie tylko obsługiwać klub parlamentarny, ale także partię Włodzimierza Czarzastego.

- Intencją jest, żeby rzecznik klubu był jednocześnie rzecznikiem klubu parlamentarnego oraz SLD. Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, bo ze względu na różne zahamowania, proces się spowolnił - przekazał Interii Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący SLD. - Pamiętajmy, że blisko połowa zarządu, łącznie z przewodniczącym, miała koronawirusa. Wyhamowaliśmy, bo zdrowie jest najważniejsze - dodał.

Z naszych informacji wynika, że nowy rzecznik prasowy zacznie sprawować swoje obowiązki od początku marca.

Jakub Szczepański

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy