Reklama

Marcin Ociepa spotka się prezydentem. Chodzi o koalicję z PiS

Jak dowiedziała się Interia, Marcin Ociepa szef stowarzyszenia "OdNowa Rzeczypospolitej Polskiej" spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Do podobnego spotkania doszło w ubiegłym tygodniu. Prezydent rozmawiał wówczas z Kamilem Bortniczukiem z Partii Republikańskiej, który teraz zostanie ministrem sportu.

- Prezydentowi bardzo zależy na solidnym, trwałym rządzie i większości parlamentarnej. Dlatego wykonuje różne działania w tym kierunku: zarówno dyskretne jak publiczne - kilka dni temu powiedział Interii Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP. Jeden z najważniejszych ministrów Andrzeja Dudy zapewniał nas, że "prezydent wspiera ośrodki decyzyjne po stronie Zjednoczonej Prawicy, żeby utrzymać większość".

W dyskusji na temat większości dla PiS weźmie dziś udział Marcin Ociepa. Zanim wiceszef MON spotka się z prezydentem, najpierw ma przed sobą ważną rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. 

- Na pewno Ministerstwo Rozwoju nie wchodzi w grę. Można jednak powiedzieć, że wiele spraw udało się ustalić. Grupa wiceministrów skupionych wokół Ociepy ma zachować swoje stanowiska - słyszymy od jednego z polityków zorientowanych w sprawie. - Dogadano także miejsca na listach wyborczych i rozwiązania ustawowe, na których zależy stowarzyszeniu wiceszefa MON - słyszymy. 

Reklama

Otoczenie Marcina Ociepy uważa jednak, że wciąż nie ma mowy o przełomie negocjacyjnym. Niewykluczone jednak, że najważniejsze ustalenia zapadną jeszcze dziś. Spotkanie z prezydentem to chyba też żaden przypadek. - Andrzej Duda chce się dowiedzieć, jakie są pomysły i oczekiwania Marcina Ociepy - mówi nam jeden z urzędników, który na co dzień pracuje w Pałacu Prezydenckim. - Wiele zależy od ustaleń z Jarosławem Kaczyńskim. Nie zapominajmy, że prezydent nie jest tu stroną - dodaje.

Spotkanie z prezydentem okazało się ostatnio szczęśliwe dla Kamila Bortniczuka. Po tym jak Kancelaria Prezydenta RP poinformowała o "rozmowie z kandydatem na ministra sportu", polityk faktycznie awansował. Dzisiaj w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński ogłosił, że "kandydat" obejmie tekę.

Jakub Szczepański
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Ociepa | Jarosław Kaczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy