Reklama

Reklama

Dyrektor biura Kaczyńskiego o swoich zarobkach: Szału nie ma

Interia zajrzała do najnowszego oświadczenia majątkowego dyrektora biura prezydialnego PiS. Finanse polityka są jawne, bo jest radnym na warszawskim Żoliborzu. Jak się okazuje, w 2019 r. za wiele nie zmieniło się w jego majątku. - Co mogę powiedzieć? Szału nie ma, mogłoby być lepiej - mówi nam Michał Moskal z PiS.

Nie ma oszczędności, papierów wartościowych, udziałów, auta czy drogich zegarków. Moskal, rocznik 1994, może się za to pochwalić dwoma mieszkaniami. W porównaniu do 2018 r. sytuacja się nie zmieniła. Większa nieruchomość mierzy 40,65 mkw. Druga nieznacznie różni się metrażem - ma 37,81 mkw. Obie są łącznie warte niewiele ponad 391 tys. zł.    

- Mam nieruchomości przepisane przez babcię. Nie chciała, żeby w rodzinie wybuchły spory o ewentualne spadki. Była dyskusja o tym, gdzie można kupić nieruchomości za takie pieniądze. I od razu rozwieje wątpliwości: nie w Warszawie, a w Lublinie - tłumaczy Interii radny, który urodził się w Janowie Lubelskim.

Reklama

Jak usłyszeliśmy, jedno z dwóch mieszkań zajmują rodzice, w drugim ma zamieszkać babcia. - Całe lata spędziła w Chicago, a teraz chce wrócić do Polski. Nie jest to łatwe ze względu na sytuację epidemiczną - przyznaje Moskal.

Czym różni się oświadczenie majątkowe za rok 2019 od tego złożonego rok wcześniej? Dieta radnego skoczyła z kwoty 3 050 zł do 21 200 zł. Jak usłyszeliśmy, wiąże się to z kalendarzem wyborczym i czasem sprawowania mandatu. - Dieta wynosi 2 tys. zł miesięcznie i to się nie zmienia - powiedział Interii dyrektor biura prezydialnego PiS.

Nieznacznie zmieniło się także wynagrodzenie. W 2018 r. Michał Moskal wykazał dochody z tytułu umów o pracę, które sięgały 45 520 zł. W ubiegłym roku kwota wzrosła do 48 046 zł. Z oświadczenia majątkowego dowiadujemy się, że polityk pracował dla spółki AMW TBS "Kwatera". Jak usłyszała Interia, przyszły dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego był tam nawet kierownikiem.

- To spółka podlegającą pod MON. Doświadczenie fajne, ale to dość niefortunna historia. Pracowałem tam kilka miesięcy. Niedługo przed tym, jak dostałem propozycję pracy u mojego obecnego szefa, dostałem awans - wspomina Moskal. - Byłem kierownikiem wydziału wsparcia sprzedaży i marketingu. W takich sytuacjach jak moja, można się jednak spotkać ze zrozumieniem. Z drugiej strony, jak się do czegoś zobowiązuję, to lubię się wywiązywać - zapewnia.

Co ciekawe, w dokumentach za 2019 r. znajdujemy też informację o zbyciu akcji. Dochód z tego tytułu to 465,38 zł. 

- Inwestowałem m.in. w akcje CD Projekt. Akcje wykazuje się w oświadczeniu majątkowym, jeśli jest się ich właścicielem na koniec roku. Ja je zbyłem, więc wykazałem PIT-38 o zysku ze sprzedaży - objaśnia Moskal.

Michał Moskal pracował dotąd m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w resorcie obrony narodowej. Do PiS trafił pod koniec studiów, do tej pory jest szefem Forum Młodych. Informacje o tym, że został dyrektorem biura prezydialnego partii rządzącej pojawiły się w maju tego roku. Żoliborski radny PiS zastąpił na tym stanowisku Barbarę Skrzypek, która odeszła na emeryturę.

Jakub Szczepański

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy