Reklama

Reklama

Donald Tusk rozważa powrót do krajowej polityki. Borys Budka: Jesteśmy w stałym kontakcie

Donald Tusk zasugerował w piątek rano powrót na polską scenę polityczną. - Uważam go za wybitnego polityka, którego zaangażowanie w polską politykę będzie nieocenione. Już niedługo opinia publiczna pozna szczegóły - komentuje dla Interii Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Nie jest tajemnicą, że większość działaczy PO z sentymentem patrzy na Donalda Tuska. W niedawnym wywiadzie dla Interii Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała Budce, żeby zadzwonił do swojego starszego kolegi. - Widział (Tusk - red.) już różne kryzysy, dlatego najlepiej postawi diagnozę i wskaże dobre rozwiązanie. Ma największe doświadczenie. Poza wyborami w 2005 r. wygrał wszystkie - powiedziała nam była prezydent Warszawy.

Teraz głos w sprawie kryzysu w Platformie i szeregach opozycji zabrał sam Donald Tusk: - Potrzeba nowej energii, "nowego ładu" w opozycji. Niebo jest limitem, granicą, nie wyznaczam sobie żadnych ograniczeń. Jest u mnie ważna funkcja celu w życiu. Dzisiaj nie mam potrzeby spełnienia jakiś ambicji personalnych, natomiast mam ambicję przywrócenia ładu wolnościowego - zdradził polityk na antenie TVN24.

Reklama

Szef Europejskiej Partii Ludowej nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy Borys Budka jest dobrym przewodniczącym PO, chociaż przyznał, że jego następca "nie daje ludziom pewności". - Wolę pomóc naprawić w tej chwili sytuację w Platformie, niż komentować jej wewnętrzne niepokoje w mediach - oświadczył Tusk. Rozmowa w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu.

"Tusk odegra ogromną rolę"

Czy Borys Budka będzie rozmawiał z Donaldem Tuskiem? Czy znalazł dla niego miejsce w swojej partii? - z tymi pytaniami Interia zwróciła się do przewodniczącego PO. Lider ugrupowania zasugerował, że były premier wróci do polskiej polityki.

- Jestem w stałym kontakcie z Donaldem Tuskiem. Regularnie się spotykamy. Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie i radę. Uważam go za wybitnego polityka, którego zaangażowanie w polską politykę będzie nieocenione - mówi Interii Budka.

Przewodniczący PO nie chce ujawnić szczegółów, chociaż o Tusku mówi jednoznacznie: - Niewątpliwie były premier i szef Rady Europejskiej odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy. Wszystko przed nami, ale na razie opinia publiczna musi uzbroić się w nieco cierpliwości - usłyszeliśmy od szefa PO.

Kiedy o powrót do polskiej polityki w wywiadzie zapytano Tuska, on sam poprosił, żeby zostawić "margines niepewności".

Jakub Szczepański

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy