Wolne miejsca w programie dofinansowania do in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego

Od roku 2015 niepłodność nie wchodzi w zakres leczenia chorób refundowanych przez NFZ i leczenie metodą in vitro jest pełnopłatne a liczba par, które nieskutecznie starają się o dziecko rośnie z roku na rok wręcz lawinowo. Stąd tak duże zainteresowanie programami dofinansowań. Niestety środki publiczne z urzędów są wciąż niewystarczające, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby par zmagających się z niepłodnością.

Dlatego warto szukać informacji na stronach urzędów i klinik leczenia niepłodności, aby skorzystać z możliwości dofinansowania. Kwota ta może pokryć nawet 80% kosztów leczenia.

Kto może skorzystać z programu?

Dofinansowanie mogą otrzymać pary będące w związku małżeńskim lub partnerskim, które uzyskały pozytywną kwalifikację medyczną do Programu i spełniają następujące warunki:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lat wg rocznika urodzenia, 
  • osoby, które są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego,
  • osoby, które wyraziły zgodę na poniesienie kosztów kriokonserwacji (mrożenia) i przechowywania zarodków,
  • osoby, które spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka

Podstawą uczestnictwa par w Programie na lata 2021-2024 jest kwalifikacja medyczna zgodna z przepisami ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności, postępowaniem kwalifikującym do dofinansowania procedur w ramach Programu oraz kwalifikacja zgodna z kryteriami włączenia do Programu.

W ramach Programu, po pozytywnej kwalifikacji formalnej i medycznej, para może skorzystać z dofinansowania do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka.

Jaka jest wysokość dofinansowania?

Program obejmuje dofinansowanie:

  • do 5000 zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, 
  • do 2000 zł do procedury adopcji zarodka. 

Uczestnikom programu przysługuje dofinansowanie do 1 procedury.

Jak się zgłosić do programu? Aby zgłosić się do Programu wystarczy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie kliniki InviMed w Poznaniu.

Informacje na temat Programu można uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888 lub wysyłając pytania na adres: invimed@invimed.pl. Szczegóły oraz zgłoszenie do kwalifikacji (formularz kontaktowy) znajdują się na stronie:

Artykuł sponsorowany

 

 Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy