POZNAJ NOWE MOŻLIWOŚCI POZYSKIWANIA NATURALNEGO OŚWIETLENIA

Czy wyobrażamy sobie życie bez naturalnego oświetlenia? Chyba nie. Każdy z nas dąży do tego, aby pomieszczenia, w których spędzamy czas były dobrze doświetlone. Dlaczego? Przyczyna nie jest skomplikowana. Lubimy to, co naturalne, a więc i światło. Takie, które nie męczy naszych oczu. Mimo, że często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to właśnie światło słoneczne wpływa na nasze codzienne samopoczucie, optymizm oraz pozytywną energię. A bez tych czynników niełatwo osiągnąć sukces i spełnienie.

Rozwój technologii, które poprawiają efektywność energetyczną widoczny jest w różnych dziedzinach gospodarki. Zauważalna jest również dynamika działań nastawionych na naturalne "doświetlanie", a także wykorzystanie energii świetlnej. Dotyczy to zwłaszcza materiałów budowlanych, które zgodnie z nadchodzącymi przepisami są i będą coraz bardziej energooszczędne. Po co w końcu tracić energię słoneczną, jeśli możemy ją wpuścić do środka i jeszcze dodatkowo przetworzyć?

Postęp działań jest widoczny m.in. w stosowaniu baterii słonecznych na budynkach mieszkalnych czy przemysłowych. Jednak to nie wszystko. Większą ilość światła w naszym otoczeniu, bo aż o 22% gwarantuje nam nowy produkt OKNOPLAST, system PROLUX. Sama jego nazwa oznacza "sprzyjający światłu". Idea nowego rozwiązania polega na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna i zwiększeniu tym samym powierzchni szyby.

Nowatorski system jest pierwszym takim rozwiązaniem okiennym na polskim rynku. Stanowi tym samym odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń. Oświetlone pomieszczenie jest bardziej przestronne i optycznie powiększone, dlatego jednocześnie wydaje się przytulne i przyjazne. W takich przestrzeniach chętniej spędzamy czas, ponieważ światło naturalne podnosi poziom endorfin, zwanych hormonami szczęścia.

Dowiedz się więcej na www.oknaprolux.pl

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje