Reklama

Reklama

Pokaż swoje miasto – konkurs Ministerstwa Klimatu

To właśnie w miastach koncentrują się dziś najpilniejsze wyzwania urbanistyczne i ekologiczne. Z myślą o samorządach, które radzą sobie z nimi w wyjątkowo efektywny (i efektowny) sposób, Ministerstwo Klimatu ogłosiło konkurs „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt”. Sprawdziliśmy, kto może wziąć w nim udział.

Motywować i promować

Coraz więcej miast w Polsce skutecznie łączy rozwój infrastrukturalny i technologiczny z dbałością o środowisko naturalne. Aby docenić wysiłki samorządowców, Ministerstwo Klimatu przygotowało konkurs pn. "Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt".

"Organizujemy go z myślą o polskich miastach, w których z sukcesami realizowane są projekty mające na celu promocję nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez ochronę klimatu lub zwiększeniu odporności miast na skutki zmian klimatu" ­- wyjaśnia minister klimatu Michał Kurtyka.

Reklama

Resort chce promować dobre praktyki z zakresu czterech obszarów: rozwoju błękitnej i zielonej infrastruktury, zrównoważonego transportu, gospodarki w obiegu zamkniętym oraz zrównoważonego budownictwa.

Nagrody dla małych i dużych

Ministerialny konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców oraz dla miast do 100 tys. mieszkańców. W każdej zaplanowano po pięć nagród. Wśród nich znalazły się statuetki Ministra Klimatu i uzyskanie tytułu "Miasta z klimatem". Dodatkowo laureaci zostaną upamiętnieni w specjalnym wydawnictwie elektronicznym ("Podręcznik Dobrych Praktyk"), skierowanym do wszystkich samorządów w Polsce. W ten sposób Ministerstwo chce inspirować do dalszych działań z zakresu rozwoju sprzyjającego ochronie środowiska. Jak podkreślają przedstawiciele resortu, już sam udział w konkursie niesie za sobą wymierne korzyści w postaci szeroko zakrojonej promocji miasta.

Jak? Gdzie? Kiedy?

Termin przyjmowania zgłoszeń online upływa 20 września 2020 r. Więcej szczegółów, wraz z regulaminem i formularzem konkursowym, znajduje się na stronie internetowej: www.konkursmiastozklimatem.pl. Organizatorzy zapraszają również do kontaktu telefonicznego (infolinia: 426855222) i mailowego (miastozklimatem@aplanmedia.pl).

Jak wziąć udział? Zobacz video:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy