Po czym rozpoznać atrakcyjne konto bankowe? Podpowiadamy!

Twój rachunek bankowy nie zapewnia Ci wystarczających korzyści i chcesz go zmienić? Zastanawiasz się, czym powinno wyróżniać się nowoczesne konto w banku? Poszukujesz produktu, który da Ci dostęp do nowoczesnych rozwiązań jak przelewy natychmiastowe, bankowość mobilna i płatności telefonem? Na rynku usług bankowych możesz znaleźć mnóstwo odmiennych ROR-ów, więc warto porównać dostępne oferty, by podjąć właściwą decyzję. Czym kierować się przy wyborze rachunku? Co decyduje o jego atrakcyjności? Czy karta debetowa Visa lub Mastercard zawsze dołączana jest do konta? Ile kosztuje dobry produkt? Zobacz, jak rozpoznać najlepszy wariant!

Dlaczego opłaca się mieć nowoczesne konto bankowe?

Wiele osób decyduje się na otworzenie rachunku w najbliższym banku - bez weryfikowania innych możliwości. Później zaskakują je słabo rozwinięte funkcjonalności konta czy wysokie prowizje za różne transakcje. Dlatego istotne jest porównanie ofert instytucji bankowych i wybranie produktu w placówce, która zapewnia najwięcej korzyści za najniższą cenę. Co istotne, niekiedy istnieje możliwość zredukowania kosztów do minimum, a nawet całkowite pozbycie się opłat za rachunek. Wystarczy postawić na bank, który proponuje przesłanki bezpłatności. Spełniając je, można cieszyć się bankowaniem za darmo.

Brak kosztów to dopiero początek zalet! Atrakcyjne konta osobiste - https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta - otwierają przed Tobą drogę do pełnej oferty banku. Warto zastanowić się, jakie produkty czy funkcjonalności mogą Ci się przydać w przyszłości. Mając nowoczesny rachunek bankowy w sprawdzonej instytucji, zyskujesz:

 • opcję wnioskowania online o inne konta, w tym dla młodych - na preferencyjnych zasadach,
 • dostęp do kredytów bankowych na korzystnych warunkach,
 • możliwość założenia lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem,
 • narzędzia do realizowania płatności mobilnych i internetowych. 

To jeszcze nie wszystko!

Jakie możliwości proponuje atrakcyjny rachunek w banku?

Mając dostęp do dobrego konta osobistego, możesz:

 • robić przelewy zwykłe i natychmiastowe - z dowolnego miejsca i w wybranym czasie - na co pozwalają bankowość internetowa i mobilna,
 • ustawiać zlecenia stałe i polecenia zapłaty - poprzez konto internetowe,
 • płacić za zakupy zbliżeniowo - kartą, telefonem lub zegarkiem,
 • pobierać gotówkę w razie potrzeby - stawiając na bankomat należący do sieci banku, wypłaty zrealizujesz za darmo,
 • robić zakupy online i płacić za nie kartą, BLIKIEM czy przelewem,
 • przelewać pieniądze na telefon - poprzez BLIK,
 • korzystać z kantoru online banku, który jest dostępny całą dobę,
 • bankować bez obaw - dzięki pakietowi bezpieczeństwa w sieci.

Bankowość internetowa i mobilna - zapomnij o portfelu i gotówce

Z dostępem do bankowości mobilnej to możliwe! Wystarczy, że masz smartfon z funkcją NFC lub smartwatch. Korzystając z wybranej aplikacji - Apple Pay, Google Pay czy Garmin Pay, możesz płacić za zakupy czy usługi urządzeniem mobilnym - bez podawania PIN-u. Jak to działa? Dodaj dane swojej karty do elektronicznego portfela lub zeskanuj ją telefonem. W sklepie lub lokalu zbliż smartfon albo zegarek do terminala, który obsługuje płatności zbliżeniowe - i gotowe. W analogiczny sposób możesz wypłacić pieniądze z bankomatu. Alternatywą jest też wypłata BLIK. 

Bankowość mobilna i internetowa pozwalają zarządzać finansami z poziomu smartfona lub komputera. Możesz podejrzeć stan konta czy zlecić szybki przelew w każdej chwili. Aplikacja daje dostęp do historii transakcji, kodów BLIK czy biletów komunikacji miejskiej. Dzięki niej szybko zablokujesz kartę płatniczą w razie potrzeby lub nadasz czy zmienisz do niej PIN. Instytucje finansowe, które nowocześnie podchodzą do usług bankowych, proponują też możliwość wnioskowania o kredyt, kolejną kartę, w tym kredytową czy lokatę lub debet na rachunku w ramach bankowości mobilnej i internetowej. W aplikacji możesz również założyć skarbonkę, która ułatwia oszczędzanie. Wystarczy ustawić automatyczne, comiesięczne wpłaty lub włączyć przelewanie końcówek od transakcji kartą. 

Załatwiaj sprawy bez wychodzenia z domu

Nie masz możliwości udania się do urzędu czy innej placówki publicznej osobiście? Żaden problem! Wiele spraw możesz załatwić przez internet, mając rachunek w banku, który zapewnia dostęp do Profilu Zaufanego. Narzędzie to pozwala na elektroniczne potwierdzanie tożsamości użytkownika. Dzięki niemu możesz "podpisywać" dokumenty online. Jak z tego skorzystać? Wystarczy mieć internetowe konto bankowe. Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku na stronie urzędu konieczne jest jego podpisanie. Logując się do banku po przekierowaniu z witryny podmiotu publicznego, potwierdzasz swoją tożsamość, co jest równoznaczne z "podpisaniem" dokumentu. Łatwe, prawda?

Jak otworzyć konto w banku?

Możesz osobiście udać się do stacjonarnej placówki banku, by otworzyć rachunek lub zdecydować się na zakładanie konta online. Stawiając na drugie rozwiązanie, wypełniasz wniosek przez internet, podając swoje dane, a następnie potwierdzasz tożsamość np. poprzez:

 • przesłanie zdjęcia dowodu osobistego, twarzy oraz wykonanie konkretnego gestu, np. kiwnięcia głową - to najszybszy i najprostszy sposób, by założyć samodzielnie konto bankowe przez internet,
 • spotkanie z kurierem, który poprosi Cię o podpisanie umowy na tablecie lub dostarczy dokumenty w formie papierowej do podpisu,
 • zwrotny przelew weryfikacyjny na 1 zł z konta w innym banku - aby skorzystać z tej możliwości, trzeba mieć rachunek założony na te same dane, które zostały podane we wniosku.

Możesz samodzielnie zdecydować, z której opcji skorzystasz.

Ile trzeba zapłacić za dobre konto bankowe?

Stawiając na dobry bank, możesz korzystać z rachunku za darmo, spełniając co miesiąc warunki bezpłatności! Najczęściej polegają one na:

 • zapewnieniu wskazanych w umowie wpływów - to kwota rzędu 500-1000 zł, więc bez trudu dopełnisz ten warunek,
 • zrealizowaniu kilku płatności kartą lub BLIKIEM - zazwyczaj to 1-5 transakcji na dowolną kwotę - w zależności od banku,
 • dokonywaniu wypłat w bankomatach i wpłat we wpłatomatach należących do sieci danej instytucji bankowej - korzystanie z innych urządzeń może być obwarowane opłatami,
 • pilnowaniu limitu darmowych transakcji - jeśli bank zapewnia tylko kilka przelewów czy wypłat bez prowizji. 

Warunki te można łatwo spełnić, decydując się na pobieranie wynagrodzenia na rachunek bankowy oraz korzystając aktywnie z karty debetowej, która zawsze jest dołączana do konta osobistego. W innym przypadku za ROR zapłacisz około 15-25 zł miesięcznie - w zależności od wybranego banku.

Sprawdź oferty banków i wybierz najlepsze konto dla siebie!

Chcąc cieszyć się bankowaniem na preferencyjnych warunkach i dostępnością nowoczesnych rozwiązań, trzeba zdecydować się na ofertę banku, który idzie z duchem czasu. Atrakcyjne instytucje finansowe stale ulepszają swoje produkty i wprowadzają nowe funkcjonalności. Szukając najlepszego rachunku osobistego, porównaj propozycje różnych banków. Sprawdź, jakie możliwości proponują poszczególne aplikacje mobilne oraz bankowość internetowa. Dowiedz się więcej o oferowanych kartach płatniczych i warunkach bezpłatności. Zweryfikuj zabezpieczenia stosowane przez instytucje. A na koniec załóż konto, które proponuje maksimum korzyści przy minimalnych opłatach!

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy