Nowoczesna kolej to tysiące kilometrów bezpiecznych podróży pociągiem

Coraz więcej pociągów jeździ po tysiącach kilometrów nowych torów. Pasażerowie z roku na rok coraz chętniej wybierają ten środek transportu. Sprzyjają temu inwestycje prowadzane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które tworzą komfortowe warunki do podróżowania. W wielu miejscowościach modernizowane są przystanki, powstają również nowe. Obiekty są dostosowywane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Budowane są wiadukty, mosty, dzięki czemu jazda pociągiem staje się płynniejsza, sprawniejsza i bardziej komfortowa. W celu lepszego wykorzystania potencjału prowadzonych inwestycji, PLK montują również nowoczesne systemy zarządzania ruchem kolejowym. Po zmodernizowanych torach będzie mogło jeździć więcej pociągów.

Artykuł sponsorowany

Inwestycje zmieniają podróże koleją

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują największy w historii program inwestycyjny - Krajowy Program Kolejowy. Prace prowadzone są na liniach kolejowych w całej Polsce. Modernizowane są największe i najważniejsze stacje kolejowe, np. Warszawa Zachodnia. Inwestycje prowadzane są również w Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Szczecinie czy Rzeszowie. Modernizowane są najważniejsze trasy kolejowe m.in.: Warszawa - Białystok, Warszawa - Poznań, Poznań - Szczecin i Warszawa - Lublin. W wielu mniejszych miejscowościach mieszkańcy zyskują lepszy dostęp do pociągów. Powstają tam nowe przystanki i przywracane są połączenia kolejowe, jak np. na trasie z Legnicy do Lubina. 

Obecnie w ramach jednego z projektów ,,Zabudowa ERTMS/ETCS na liniach sieci bazowej TEN-T" system wdrażany jest na prawie 1000 km linii kolejowych, obejmujących międzynarodowe korytarze transportowe: E20 od Kunowic przez Poznań, Warszawę do Terespola, E30 od Zgorzelca do Węglińca, szlak z Krakowa do Rzeszowa i E59 z Poznania do Wrocławia. Pierwszą w Polsce linią kolejową wyposażoną w system ETCS/ERTMS była Centralna Magistrala Kolejowa. Dzięki instalacji systemu ETCS poziomu 1 pociągi na tej linii jeżdżą z prędkością nawet do 200 km/h, po zabudowie systemu GSM-R oraz po dostosowaniu linii do wyższych prędkości, pociągi będą poruszać się jeszcze szybciej.

Artykuł sponsorowany

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy