Materace - jak dobrać model do wagi i wzrostu? Sprawdź ofertę materacy dostępnych w Kielcach

Jedną z najistotniejszych czynności w naszym życiu jest sen. Dorosły człowiek powinien przesypiać bowiem około 8 godzin na dobę. Żeby jednak odpoczynek nocny był zdrowy, komfortowy i zapewniał nam siły na kolejny dzień, musimy odpowiednio o niego zadbać. Przede wszystkim ma na to wpływ materac, na jakim śpimy. W tym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo dobrać materac do naszej wagi i wzrostu.

Nasza waga a model materaca

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nasza fizjonomia ma ogromny wpływ na dobór produktów do spania. Jednym z podstawowych czynników, jaki musimy wziąć pod uwagę podczas zakupu nowego materaca, jest właśnie nasza waga. To właśnie masa naszego ciała mówi nam o tym, jak twardy powinien być nasz materac. Producent wysokiej klasy produktów do spania, jakim jest Hilding Anders, stosuje czterostopniową skalę twardości materacy, która wygląda następująco:

  • H1 - miękki materac przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;
  • H2 - średnio twardy materac dla osób ważących od 60 do 80 kg;
  • H3 - twardy polecany osobom ważącym od 80 do 100 kg;
  • H4 - bardzo twardy materac dedykowany osobom, których waga przekracza 100 kg.

Stosując się do powyższej zasady, w łatwy sposób dobierzemy dla siebie materac o odpowiedniej klasie twardości. W przypadku, gdy nasza waga mieści się w granicach 60-80 kg, idealnym modelem będzie dla nas piankowy materac Hilding Rumba. Jego wkład tworzą dwie pianki - wysokoelastyczna Velvet Touch oraz termoelastyczna Visco. To połączenie daje wysokiej klasy materac o właściwościach przeciwdziałania powstaniu odleżyn. Dostaniemy go na stronie www.sleepinghouse.pl lub w salonach Galaxy Agata Meble, sklepach Sleepmed, Pan Materac czy Senpo. To między innymi dla tych firm Hilding Anders produkuje swoje materace.

Rozmiar materaca a nasz wzrost

Długość naszego ciała również jest bardzo ważna podczas wyboru produktu do spania. Zbyt krótki materac będzie zmuszał nas do podkulania nóg w trakcie snu. Dlatego przyjmuje się, że powinien on być dłuższy od jego najwyższego użytkownika o co najmniej 20 cm. Szerokość materaca także ma znaczenie. Dla jednej osoby powinna ona wynosić minimum 70 cm. Jeśli jednak lubimy wiercić się w łóżku, wybierzmy szerszy produkt. Materac dla dwóch osób musi mieć szerokość co najmniej 140 cm, jednak optymalne modele to takie, których szerokość wynosi od 160 do 200 cm.

Materac dla pary - jeden wspólny czy dwa pojedyncze? Często pary, które dzielą ze sobą łóżko, zastanawiają się, czy mogą zdecydować się na wspólny materac, czy jednak lepiej dla ich zdrowi i komfortu bezie zdecydować się na dwa osobne. Taki dylemat jest szczególnie częsty u osób, które dzieli duża różnica wzrostu i wagi. Oczywiście, że możemy zdecydować się na zakup dwóch osobnych materacy, ale firma Hilding Anders pomyślała również o takich przypadkach. Wpisując w wyszukiwarkę hasło "materace Kielce", znajdziemy modele dostosowane właśnie dla par o dużej różnicy wagowej. Jednym z takich modeli jest sprężynowy materac Hilding Flamenco. Jego wkład tworzą sprężyny Multipocket, które pracują indywidualnie. W związku z tym idealnie dostosowują się do masy i kształtu ciała każdego użytkownika z osobna. Ponadto materac ten ma aż 7 różnych stref twardości, więc zapewnia doskonałe podparcie dla każdej części ciała. Jego ostatnią zaletą jest antyalergiczny pokrowiec, który dostajemy w zestawie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje