Made in Małopolska czyli oryginalny dizajn w mistrzowskim wydaniu!

W Małopolsce zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Ten region przykuwa uwagę na całe życie pięknem przyrody, różnorodnością kulturową, niezwykłą historią, architekturą… i dizajnem tworzonym przez artystów, na wskroś przesiąkniętych niezwykłym klimatem tego miejsca. To właśnie on tworzy wyrazisty wizerunek Małopolski i produktów jakie można znaleźć tylko tutaj. Oryginalne małopolskie przedsięwzięcia, urokliwe miejsca, atrakcyjne wzornictwo, innowacyjne produkty najwyższej jakości i wyróżniających się twórców skupia projekt „Made in Małopolska.

Skąd taki Dizajn? Wzorujemy się na mistrzach!

Jeżeli wszystko wokół wygląda wręcz kwitnąco, to znak, że jesteś w Małopolsce. Charakterystyczna uroda regionu nie bierze się znikąd.Tutejszy styl i smak ewoluował przez całe wieki. Misternie wykonane stroje ludowe, kunsztowne zdobienia, zwiewne koronki i hafty, rzeźba ludowa, malunki na szkle, to barwne skarby tutejszego rzemiosła, owoce doskonalonych od pokoleń mistrzowskich umiejętności.

W Małopolsce wzorujemy się na najlepszych. Wielowiekowa tradycja i kulturalne dziedzictwo stanowią  nieustanną, żywą inspirację dla współczesnego wzornictwa. Filar Dizajn, jako część projektu "Made in Małopolska", stworzono po to, by promować pracę i talent rękodzielników oraz twórców, którzy dają pierwotnym, tradycyjnym symbolom drugie życie i odkrywają je na nowo często w nowoczesnym wydaniu.


Nie będziemy owijać w bawełnę. Małopolanie mówią prosto z mostu: pierwsze wrażenie ma znaczenie. Komu więc dedykujemy Dizajn? Projekt "Made in Małopolska" w kategorii "Dizajn" skupia m.in. kreatywne instytucje, rzemieślników, projektantów i autorów, jak również artystyczne i kulturalne wydarzenia, dzięki którym Małopolska szeroko słynie jako region sprzyjający artystom i twórczym przedsięwzięciom.

Każdy filar ma swój znak

Bywa, że szewc bez butów chodzi, ale zdecydowanie nie w tym przypadku. Przedsięwzięciu pod szyldem "Made in Małopolska" towarzyszy oryginalny, wysmakowany system identyfikacji graficznej, czerpiący wprost z bogatego dziedzictwa regionu.

Każdy z filarów projektu "Made in Małopolska" ma swój charakterystyczny znak.

Zacznijmy od motywu serca, ikony przypisanej - naturalnie - filarowi INICJATYWY. Ciepłe skojarzenia budzą się same. Serce to uniwersalny symbol zaangażowania, synonim uczucia, pasji i otwartości. Krótko mówiąc, znak zrozumiały i rozpoznawalny jak nasz świat długi i szeroki. A długa lista różnorodnych inicjatyw tylko potwierdza, że w Małopolsce do życia i ludzi zawsze podchodzimy z wielkim sercem.

Krzyżyk z kolei stawiamy w miejscach zwykle dla nas dość istotnych. Motyw krzyżyka, przypisany do filaru MIEJSCA, nawiązuje do skrzyżowanych nici, którymi matczyne ręce przyszyły niewielki guzik... Krzyżyk, spoglądając w szerszej perspektywie, symbolizuje też nasze przywiązanie do miejsca, unikatowość, zakorzenienie, tradycję... Krzyżyk postawiony na mapie to cel naszej podróży. A wszystkie drogi, krzyżują się właśnie tu. W Małopolsce.

Motyw trójkątów, zdobiący filar BIZNES, to kompozycja dynamiczna. Wygląda zgrabnie. Zaraz przywodzi na myśl ruch, wirowanie i aktywność... To symbol emanujący sprawczością i siłą, wyraz życzeń powodzenia, stosowany na zdobieniach ubrań, pisanek, także na meblach i narzędziach... Trójkąt, jak piramida, ma swoją podstawę i wierzchołek. Robimy wszystko, by biznes rodem z Małopolski był na samiuśkim szczycie.

Dobrze jest w końcu postawić kropkę nad "i". Małopolanie mówią, że kropka wieńczy dzieło. Motyw kropek, związany z filarem SMAK, również ma swoje głębokie uzasadnienie. Kompozycja wielu kropek odczytywana jest tradycyjnie jako znak bogactwa, obfitości i urodzaju. Dlatego zapewne kropki towarzyszą nam na każdym kroku. Motyw obecny jest często np. w zdobieniu ubrań, wyrazem czego są liczne naszycia, cekiny czy ćwieki... Kubki smakowe na pewno nie kłamią. Idźmy po kropkach do kłębka. Małopolska smakuje najlepiej!

Spirala z kolei to znak przypisany do filaru WODA. Odczytywany jako tajemny symbol wiecznego odradzania, potężnej siły życia i nieskończonej energii. Spiralę odnajdujemy często w zdobieniach ceramiki, szczególnie tej podhalańskiej, także w ornamentach przyozdabiających ubrania czy sprzęty kuchenne... W spirali jest siła. Uważaj! Małopolska jak wir pochłonie Cię bez reszty.

Motyw floralny, barwnie skojarzony z filarem DIZAJN, przywodzi na myśl kreatywność oraz dążenie do doskonałości. To także tęsknota za harmonią i ładem. Ornament o niespotykanej różnorodności, chętnie aplikowany na ubrania, wszelkie akcesoria, meble czy sprzęty domowe. Motyw floralny symbolizuje odwieczną siłę natury, skarbnicę naszych najlepszych wzorców. Sprawdź jak barwna i kolorowa jest Małopolska.

 


Made in Małopolska. Strefa komfortu dla Partnerów

Smaku sprawie na pewno dodaje fakt, że system identyfikacji graficznej, zdobiący poszczególne filary projektu "Made in Małopolska", wypracowano w procesie eksploracji kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie, analizując zasoby pochodzące z terenu historycznej Małopolski. Dla dobrego przykładu dodajmy, iż do filaru Dizajn "Made in Małopolska" przystąpiło już czterech partnerów. Są to: autorskie biuro projektowe Karpiel Steindel Architektura, Manufaktura Mebli Łukasz Hrabczak - specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych przeznaczonych dla wymagających klientów, Kult Tattoo - największe w Krakowie studia tatuażu oraz firma Expert Tekstylia Fabryka Komfortu - producent artykułów pościelowych i tekstylnych dedykowanych do użytku hotelowego.

Więcej informacji o "Made in Małopolska" oraz Partnerach projektu na www.madein.malopolska.pl.

 

Artykuł sponsorowany


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy