Jakie domy możemy zbudować, korzystając z projektów domów?

Zdecydowałeś się na inwestycję, dzięki której już niedługo zamieszkasz we własnym domu? To świetnie, teraz przyszedł jednak czas na wybranie odpowiedniego projektu nieruchomości. Bez niego nie rozpoczniesz budowy.

Projekty domów są rozmaite, w sieci bez problemu znajdziesz mnóstwo biur projektowych, które oferują całe katalogi gotowych projektów. Możesz zdecydować się właśnie na ten wcześniej przygotowany projekt domu, który najczęściej jest na tyle uniwersalny, że spełnia większość potrzeb potencjalnych mieszkańców albo wybrać opcję stworzenia indywidualnego projektu domu. Projekty domów na zamówienie, to opcja, która najczęściej wybierana jest w wyniku wygórowanych oczekiwań inwestorów albo wtedy, kiedy działka, na której ma stanąć dom, jest specyficzna.

Coraz częściej wybierane są projekty domów parterowych, bo właśnie takie nieruchomości uznawane są obecnie za najbardziej funkcjonalne. Z reguły są to projekty domów nowoczesnych, o prostej bryle i zachowawczym, minimalistycznym kształcie. Oczywiście, należy przy tym wskazać, że projekty domów parterowych nie zawsze znajdą swoje zastosowanie, jeśli działka budowlana jest niewielkich rozmiarów. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na projekt domu piętrowego.

Jaki metraż może przewidywać projekt domu?

Projekt domu inwestor zawsze wybiera, uwzględniając własne preferencje i potrzeby, ale też warunki techniczne działki. Trzeba brać pod uwagę przepisy obowiązującego prawa, które wiążą się z możliwościami zabudowy, wytyczne dają też warunki budownictwa na danym terenie.

Metraż, który może przewidywać projekt domu, jest dowolny, wszystko zależy od oczekiwań i należytego komfortu użytkowania domowej przestrzeni przez wszystkich domowników. Największą popularnością cieszą się projekty domów 100m2, bo właśnie takie nieruchomości uznawane są za optymalne, uwzględniając wygodę mieszkania przeciętnej rodziny 2+2.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także mniejsze nieruchomości, głównie projekty domów do 70m2, ponieważ od tego roku takie można stawiać bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. Dzięki temu formalności trwają znacznie krócej, a sama inwestycja powstaje znacznie szybciej.

Kolejną grupą, są projekty domów do 35m2 i trzeba nadmienić, że nie są to nieruchomości całoroczne, ale raczej rekreacyjne. Takie domki letniskowe sprawdzają się na działkach oraz w celach komercyjnych, na przykład inwestując w nieruchomości pod sezonowy wynajem.

Jakie projekty domów są najczęściej sprzedawane?

Skoro wiesz już, jakie projekty domów wybierane są najczęściej, uwzględniając przestrzeń użytkową takich nieruchomości, czas na zestawienie projektów, które cieszą się największym zainteresowaniem, uwzględniając standard czy styl domu.

Okazuje się, że projekty domów piętrowych powoli odchodzą do lamusa i wybierają je przeważnie inwestorzy, których działka budowlana jest zbyt mała, aby można było na niej wybudować nieruchomość parterową. To jednak domy bez piętra są dzisiaj uznawane za te najbardziej wygodne i funkcjonalne.

Biorąc pod uwagę styl nieruchomości, panuje tutaj istna dowolność, chociaż na prowadzenie wysuwają się projekty domów nowoczesnych o minimalistycznej formie. Nieco rzadziej wybierane są już projekty domów retro w stylu dworkowym. Inwestorzy stawiają raczej na praktyczne rozwiązania i domy pasywne, które są energooszczędne, a właśnie na takie pozwalają im projekty nieruchomości nowoczesnych.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy