Jak przygotować mieszkanie we Wrocławiu pod wynajem?

Planujesz remont mieszkania pod wynajem? Zastanawiasz się, jak przygotować nieruchomość przed wprowadzeniem się nowych lokatorów? Odpowiednie dostosowanie lokalu do potrzeb współczesnego najemcy nie tylko pozwoli na zwiększenie zysków z posiadanej inwestycji, ale także umożliwi szybkie znalezienie odpowiedzialnego lokatora, który doceni prezentowany standard.

Co powinno znajdować się w nieumeblowanym mieszkaniu pod wynajem?

Jeśli planujesz wynająć nieumeblowane mieszkanie, warto zacząć od odświeżenia ścian oraz podłóg. Wielu najemców zwraca szczególną uwagę na stan kuchni i łazienki. Nawet jeśli nie planujesz zakupu mebli, warto rozważyć wyposażenie kuchni w zabudowę oraz niezbędny sprzęt AGD. Przed wystawieniem ogłoszenia przeprowadź generalny remont tych dwóch pomieszczeń i zadbaj o wymianę posiadanych sanitariatów.

Nieumeblowanego mieszkania szukają przede wszystkim młodzi najemcy o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Mimo iż niekiedy wynajęcie lokalu zajmuje więcej czasu, przeważnie może skutkować zawarciem dłuższej umowy. Wynajmujący jest bowiem zmuszony do poczynienia inwestycji. Planujesz zakup nieruchomości pod wynajem? Sprawdź domy na sprzedaż!

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem dla studentów?

Posiadasz duże mieszkanie we Wrocławiu w pobliżu ośrodków życia akademickiego? W takiej sytuacji warto rozważyć dostosowanie nieruchomości do potrzeb studentów. Przede wszystkim musisz zdecydować, ile osób ma zamieszkiwać dany lokal. Od tego będzie zależeć wybór odpowiednich mebli, w tym liczba łóżek, szaf i biurek. Po odpowiednim przygotowaniu pokojów możesz przejść do wyposażenia kuchni.

W mieszkaniu studenckim nie może bowiem zabraknąć dużej lodówki, mikrofalówki, kuchenki z piekarnikiem oraz pralki. Wielu młodych ludzi docenia także garnki i sztućce przeznaczone do wspólnego użytkowania. Warto przy tym zadbać o podłączenie do telewizji kablowej lub satelitarnej oraz zapewnić najemcom dostęp do Internetu.

Jednocześnie studenci niechętnie wynajmują mieszkania z przechodnimi pokojami. Większość z nich poszukuje osobnych sypialni. Podczas remontu możesz przearanżować wnętrze ściankami działowymi, które pozwolą na zachowanie prywatności każdemu z lokatorów. Jeśli planujesz wynajem nieruchomości na pokoje, nie zapomnij o zamkach w drzwiach każdego z pomieszczeń.

Uniwersalne rozwiązania kluczem do sukcesu

Jeśli chcesz przystosować mieszkanie do wynajmu długoterminowego, postaw na uniwersalne rozwiązania, tak aby najemcy mogli w prosty sposób zmienić zagospodarowanie pomieszczeń, np. przerobić dodatkową sypialnię na pokój dla dziecka. Podczas wykańczania zadbaj o detale i spójną kolorystykę. Drobne elementy wystroju znacznie podniosą atrakcyjność wizualną lokalu i zachęcą do dłuższego wynajmu osoby o pewnej sytuacji na rynku pracy.

Ważne jest także, aby przed wynajęciem mieszkania sprawdzić sprawność wszystkich instalacji oraz oświetlenia. Także sprzęt AGD powinien działać bez zarzutu. W przypadku zaobserwowania nieprawidłowości przed wystawieniem ogłoszenia należy rozwiązać zaistniałe problemy techniczne. Bezpośrednio przed wprowadzeniem się nowych lokatorów warto odświeżyć ściany oraz gruntowanie posprzątać mieszkanie po poprzednich wynajmujących. Trzeba pamiętać o dokładnym umyciu okien, piekarnika oraz pralki. Ważne jest także usunięcie zbędnych przedmiotów.

Artykuł sponsorowany


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy