Jak nadawać paczki bez wychodzenia z domu?

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie wysłać paczkę, a najlepiej bez wychodzenia z domu? W takiej sytuacji możesz wybrać opcję przesyłki kurierskiej i załatwić wszystkie formalności przez internet. Ze względu na aktualną sytuację jest to szczególnie bezpieczna forma, zwłaszcza że wiele firm wprowadziło możliwość przekazania przesyłki kurierowi bezkontaktowo. Dowiedz się, jak bezpiecznie nadać paczkę.

Dlaczego warto nadawać z domu?

Obecna wyjątkowa sytuacja zmusza nas do ograniczania kontaktów z innymi oraz przebywania w domu. Część naszych codziennych czynności przeniosła się do internetu, np. nauka, praca, czy zakupy. Pracując zdalnie czasami potrzebujemy wysłać dokumenty do kontrahenta lub współpracowników. Również nasze zakupy przeniosły się do sieci. Nie możemy dotknąć czy przymierzyć produktów, które chcemy kupić, przez co nie zawsze nasze zakupy okazują się udane i jesteśmy zmuszeni je zwracać. I co wtedy? Najlepiej zamówić usługę kurierską i nadać paczkę bez wychodzenia z domu. Taka opcja powoduje, że będziemy mieć  kontakt z ograniczoną liczbą osób i możemy zachować szczególne środki ostrożności.

Wiele firm udostępniło możliwość bezdotykowego odbioru i nadania przesyłki lub systemy, które zamiast składania podpisu na terminalu kuriera, pozwalają na podyktowanie specjalnego kodu odbioru. Pojawiła się również możliwość indywidualnego ustalenia z kurierem szczegółów i ustalenia bezpiecznego miejsca, z którego będzie mógł on odebrać paczkę.

Jak nadać paczkę bez wychodzenia z domu?

 To prostsze niż się wydaje i zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy, że skorzystasz z usług serwisu Furgonetka. Daje on możliwość wyboru przewoźnika z oferty wielu firm kurierskich. Aby nadać przesyłkę jedyne co musisz zrobić, to założyć darmowe konto, wypełnić formularz nadania i podać wagę, wymiary paczki, adres nadawcy oraz odbiorcy, a następnie opłacić zamówienie online. Trzeba pamiętać, że przesyłka powinna być odpowiednio zapakowana i należy na nią przykleić wygenerowane w serwisie dokumenty przewozowe. Jeżeli nie posiadasz drukarki znajdziesz tutaj również możliwość skorzystania z opcji wysyłki bez konieczności drukowania dokumentów, wtedy to kurier przywiezie je do Ciebie.

 Nadawanie z domu to wygodne, szybkie, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Nie musisz nigdzie wychodzić i stać w kolejce, aby wysłać przesyłkę. Wystarczy, że założysz darmowe konto na Furgonetka, a będziesz mógł nadawać paczki nawet do 70% taniej, dodatkowo zajmie Ci to mniej niż 5 minut. 

 Nadawaj z domu na www.furgonetka.pl.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy