HP EliteBook – laptop biznesowy najwyższej klasy

Solidny laptop biznesowy to niezwykle ważny partner w każdym biznesie. Warto zatem znaleźć sprzęt, który sprawi, że realizowanie obowiązków firmowych będzie szło sprawnie i przyjemnie. Dobrym tropem może okazać się linia laptopów biznesowych HP EliteBook, w której znajdziemy aż 1659 modeli do wyboru. Jeśli należysz do mobilnych profesjonalistów, poszukujących urządzenia z wyższej półki cenowej, ale przede wszystkim jakościowej, HP EliteBook jest serią, którą zdecydowanie powinieneś się zainteresować. Dlaczego?

Wydajność

Wydajność na wysokim poziomie to coś, czego oczekuje się od wszystkich komputerów przeznaczonych do potrzeb firmowych. Laptopy biznesowe HP EliteBook zostały wyposażone w nowoczesne i mocne podzespoły, które doskonale sprawdzą się przy wymagającej pracy biurowej. Rozważając kwestie wydajności laptopów HP EliteBook, przeanalizujmy trzy najważniejsze parametry, które na nią wpływają:

  • Procesor - większość komputerów HP EliteBook wyposażonych jest w procesory Intel z serii Intel Core i5 lub i7, które zapewniają płynną pracę systemu, pozbawioną spowolnień i zawieszania nawet podczas obsługi wielu aplikacji jednocześnie. Ale to nie wszystko - wiele laptopów z serii HP EliteBook wyposażona jest w najnowsze, niezwykle wydajne procesory AMD Ryzen, w tym także AMD Ryzen Pro 4000, czyli pierwsze procesory wykonane w procesie technologicznym 7 nm oraz zbudowane z trzech chipów. Ich budowa ma bezpośrednie przełożenie na możliwość dłuższej, nawet 20-godzinnej pracy na baterii. Najlepsze modele CPU posiadają 8 rdzeni, 16 wątków i TDP na poziomie 15 W.
  • Pamięć RAM - duża pamięć RAM to kolejny gwarant wydajności komputera. Laptopy biznesowe EliteBook wyposażone są w większości w pamięć 16 GB, ale duża część modeli posiada RAM 32 GB, a nawet 64 GB.
  • Dysk - tylko jeden model z serii EliteBook ma wbudowany tradycyjny dysk HDD. Cała reszta laptopów z tej serii może pochwalić się nowoczesnymi i szybkimi dyskami SSD, których pojemność może sięgać nawet 2 TB.

Bezpieczeństwo danych

Laptopy biznesowe EliteBook, oprócz 64-bitowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 Pro dla firm, który wyposażony jest w szereg zabezpieczeń, posiada także inne mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo danych i prywatność. Wśród nich można wymienić:

  • HP Sure Start - zaatakowane oprogramowanie zostanie odzyskane i naprawione w sposób automatyczny,
  • HP Sure Sense - sztuczna inteligencja posłuży rozpoznawaniu oraz poddawaniu kwarantannie wszystkich nieznanych dotąd rodzajów ataków, dzięki czemu nie będą miały one nawet szansy na aktywowanie i poczynienie szkód,
  • HP Privacy Camera - zaślepka blokująca obiektyw kamery to gwarancja zachowania pełnej prywatności użytkownika,
  • HP Sure View Gen 3 - wszelkie próby podglądu zawartości ekranu przez osoby siedzące obok nas zakończą się fiaskiem, z powodu inteligentnej budowy ekranu. Z perspektywy bocznej monitor jest przyciemniony i nieczytelny,
  • Czytnik linii papilarnych - wiele modeli wyposażonych jest w czujnik umiejscowiony w pobliżu klawiatury, który pozwala na dostęp do zawartości komputera jedynie konkretnemu użytkownikowi.


Dodatkową ochronę zapewniają wbudowane w niektóre modele procesory z technologią Intel vPro. Posiadają one wbudowane funkcje zabezpieczeń, a do tego redukują zakłócenia i zapewniają szybszą oraz bardziej niezawodną łączność. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest technologia AMD DASH, również obecna w wielu modelach EliteBook. Obejmuje ona sprzętową obsługę kryptografii AES, mechanizmy ochrony TMP 1.2/2.0 oraz funkcję szyfrowania dysku.

Co ciekawe, producent EliteBook zadbał także o bezpieczeństwo samego sprzętu. Wszystko za sprawą specjalnego zabezpieczenia przed kradzieżą Kensington Lock, które pozwala na przymocowanie urządzenia do stanowiska pracy lub dowolnego obiektu przy pomocy wytrzymałej linki MicroSaver.

Laptop firmowy w podróży

Laptopy HP EliteBook dostępne w sklepie itnes.pl to seria dedykowana głównie pracownikom poszukującym sprzętu, z którym przemieszczanie na spotkania biznesowe będzie wyjątkowo wygodne. Z tego powodu znajdziemy w niej multum ultrabooków, które swoją konstrukcją wykazują doskonałe przystosowanie do pracy w podróży. Z punktu widzenia użytkowników, dla których szczególnie ważna jest mobilność, najlepszym wyborem wydaje się seria HP EliteBook 835 G7, z racji jej najmniejszych rozmiarów i lekkości. W serii 835 znajdziemy bowiem urządzenia o przekątnej 13,3 cali i wadze zaledwie około 1,29 kg. Co więcej, użytkownicy, którym ciężko zdecydować się pomiędzy wyborem laptopa a tableta mają możliwość zakupić sprzęt 2w1 - tzw. laptop konwertowalny. W EliteBook możemy bowiem wybierać spośród 1354 komputerów z ekranem dotykowym. Użytkownicy, którzy więcej czasu spędzają przy biurku, mają do wyboru m.in. 14-calowe modele EliteBook 845 G7 oraz 15,6-calowe modele EliteBook 855 G7.

Kolejnym doskonałym przystosowaniem laptopów biznesowych EliteBook do pracy w podróży jest matowa matryca, którą posiada zdecydowana większość modeli. Dzięki niej wygodne będzie korzystanie z komputera nawet w słoneczną pogodę, gdyż matryca nie odbija światła. Z kolei jeżeli zamierzamy podróżować nocną porą, przydatna może okazać się podświetlana klawiatura, również obecna w przeważającej większości modeli z serii EliteBook. A jeśli w podróży najdzie nas ochota na kawę, nie musimy obawiać się przypadkowego rozlania, gdyż klawiatura wielu modeli wykazuje odporność na zalanie.

Laptop firmowy do pracy zdalnej

Moda na pracę zdalną z pewnością będzie dalej się rozwijać. Warto więc zaopatrzyć się w sprzęt, który umożliwi wygodne pełnienie obowiązków służbowych na odległość. Jednym z ważnych elementów w tym zakresie jest karta graficzna. Laptopy biznesowe z serii HP EliteBook mogą posiadać zintegrowane lub dedykowane karty graficzne. Niezależnie od tego czy wybierzemy model z kartą Intel, AMD Radeon czy NVIDIA GeForce, możemy cieszyć się doskonałą jakością połączeń wideo oraz brakiem zakłóceń przy pracy z projektami graficznymi. Standardowo w modelach HP EliteBook znajdziemy także wysokiej jakości kamerę internetową, głośniki stereo czy nawet potrójny mikrofon wielomacierzowy.

Laptop biznesowy przyjazny dla innych urządzeń

Laptopy HP EliteBook mają także wiele do zaoferowania jeśli chodzi o ich możliwości współpracy z innymi urządzeniami. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza nowoczesne złącze Thunderbolt 3, dostępne w większości modeli. Pozwala ono na przesyłanie danych z prędkością do 10 GB na sekundę, a zgodnie z zapowiedziami, w przyszłości prędkość ta może zwiększyć się nawet do 100 GB na sekundę. Kolejny plus laptopom HP EliteBook należy się za posiadane modemu WWAN. Umożliwia on podłączenie komputera do usług internetu mobilnego. Warto także wspomnieć, że prawie wszystkie modele HP EliteBook wyposażone są w technologię NFC, wykorzystującą fale radiowe do udostępniania i wysyłania informacji cyfrowych na odległość około 20 centymetrów. Oczywiście komputery biznesowe HP EliteBook posiadają także wszystkie bardziej standardowe łącza, takie jak HDMI, VGA czy złącze COM, umożliwiające podłączenie np. modemu lub myszki komputerowej.

Podsumowując, linia laptopów biznesowych HP EliteBook to urządzenia wyposażone w technologie, które przez długi czas zachowają nowoczesność, niejako wyprzedzając większość dostępnych aktualnie na rynku modeli. Wysoką jakość podzespołów użytych do stworzenia laptopów z serii HP EliteBook potwierdza fakt, iż producent udziela na swoje sprzęty nawet 5 lat gwarancji. Ceny urządzeń HP EliteBook zaczynają się od 4 172 zł, a kończą na modelach nawet za 15 214 zł. Warto zatem spróbować znaleźć wśród nich sprzęt, który stanie się nieocenionym pomocnikiem w prowadzeniu biznesu.

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: laptop | notebook | bezpieczeństwo | podróż | firma | sprzęt | komputer | praca | Biznes