Dom inteligentny – 5 nowoczesnych rozwiązań

Technologia inteligentnego domu cieszy się coraz większą popularnością. Jest to system domowy, który powoduje, że zmniejszają się opłaty za media, a mieszkanie jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Inteligentny system składa się z wielu różnorodnych rozwiązań, które są w pełni zautomatyzowane, jednocześnie gwarantują ponadprzeciętny komfort i wygodę. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym opisujemy 5 innowacyjnych technologii przynależących do inteligentnego systemu.

1. Inteligentne gniazdko

Klasyczne rozwiązania często są najbardziej funkcjonalne. Tak przynajmniej jest w przypadku inteligentnego gniazdka. Wpięcie do niego dowolnego urządzenia umożliwia sterowanie nim, bez konieczności wstawania z wygodnej kanapy. Użytkownik jest w stanie za pośrednictwem smartfonu uruchomić telewizor lub wyłączyć klimatyzator. Inteligentne gniazdka posiadają z reguły także dodatkowe funkcje, takie jak chociażby możliwość monitorowania zużycia energii czy opcja automatycznego włączania świateł o określonej porze. Może to przykładowo wystraszyć potencjalnych włamywaczy. Mieszkania z inteligentnym systemem znaleźć można na stronie obido.pl.

2. Inteligentny system audio

Inteligentny system audio, jak sama nazwa wskazuje, to po prostu sprzęt grający. Jest on gwarancją nie tylko satysfakcjonującego brzmienia, ale również rozszerzenia funkcjonalności. Słuchanie muzyki jest znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Jest to możliwe dzięki centralnemu sterowaniu systemem multimedialnym. Wszelkie czynności mogą być dokonywane za pośrednictwem jednej aplikacji. Przykładowo możemy rozprowadzić dźwięki tylko w jednym pomieszczeniu, gdzie aktualnie znajdują się osoby słuchające. 

3. Inteligentny czujnik dymu

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem jest inteligentny czujnik dymu. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed pożarem, a także ewentualnymi niebezpiecznymi skutkami. Działa on w czasie rzeczywistym i niemalże natychmiast wykrywa palenie się ognia i wydobywanie się niebezpiecznego dymu. Prowadzi to do uruchomienia się alarmu dźwiękowego, wizualnego lub wysyłanego do aplikacji mobilnej, w zależności od naszych indywidualnych preferencji.

4. Inteligentny czujnik temperatury

Dużym udogodnieniem, które jest bardzo powszechnie stosowane, jest czujnik temperatury. W praktyce są to innowacyjne termometry, które są w stanie odczytywać na bieżąco informacje o tym, jaka jest aktualnie temperatura. Dane te są przesyłane do aplikacji mobilnej, która jest zainstalowana na smartfonie użytkownika. Co ciekawe, możliwe jest skuteczne zaprogramowanie poszczególnych akcji w zależności od tego, w jakim przedziale znajduje się temperatura. Przykładowo powyżej 25 stopni może załączyć się klimatyzacja, natomiast poniżej 18 uruchamia się grzejnik. 

5. Inteligentne oświetlenie

Godne uwagi jest inteligentne oświetlenie, które w błyskawicznym tempie zyskało na popularności. Jest to rozwiązanie, które umożliwia wygodne zarządzanie czy też sterowanie lampami w domu, a także na zewnętrznych murach. Z praktycznego punktu widzenia istnieją różne rodzaje inteligentnego oświetlania - mogą się różnić możliwościami co do regulacji. Najbardziej popularne są ściemniacze - umożliwiają skuteczną zmianę intensywności światła.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje