Czym kierować się, wybierając materac do spania? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders

Wybór materaca to ważna kwestia, decydująca o jakości snu. Jak znaleźć model odpowiedni dla nas, jednocześnie zdrowy dla kręgosłupa i w pełni komfortowy? Zapytaliśmy eksperta marki Hilding Anders, przodującego producenta łóżek i materacy.

Jak znaleźć materac dopasowany do potrzeb?

Odpowiedni materac to gwarancja komfortowego i zdrowego snu, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie właściwego modelu. Marka Hilding Anders od lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości łóżek i materacy, sprzedawanych pod własnym szyldem i pod takimi markami prywatnymi jak Ikea, Agata Meble czy BRW. Jako jeden z liderów na rynku stawia na innowacyjne rozwiązania, z uwagą śledząc najnowsze badania i wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów.

- Istotną sprawą jest przygotowanie bogatej oferty produktowej, ponieważ w przypadku materacy kluczowe okazuje się dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Przy wyborze materaca bierzemy pod uwagę czynniki, takie jak wiek, wzrost, masa ciała, stan zdrowia czy preferowana pozycja podczas snu - podkreśla ekspert marki Hilding Anders.

W ofercie popularnej marki Hilding znajdują się wysokiej jakości materace dla klientów w każdym wieku. W przypadku najmłodszych warto sięgnąć po modele stworzone specjalnie z myślą o nich, mające pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (np. Hilding Dobranocka). Z kolei osoby starsze i pozostające w łóżku mogą skorzystać ze specjalistycznych materacy zapobiegających powstawaniu odleżyn.

Jak podkreśla ekspert, ważnym aspektem jest twardość materaca, która musi być dopasowana przede wszystkim do wagi użytkownika.

- W przypadku osób lekkich odpowiednie będą miękkie modele (H1 i H2), powyżej 80 kg zaleca się materace o twardości H3, a powyżej 100 kg - H4. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę wzrost (im wyższa osoba, tym bardziej elastycznego podłoża potrzebuje). Na twardość materaca powinna wpłynąć także preferowana pozycja podczas snu. Osoby śpiące na brzuchu potrzebują twardego podłoża, natomiast śpiące na boku - podłoża bardziej miękkiego niż wynikałoby to z masy ciała.

Co wyróżnia bezpieczne dla zdrowia i komfortowe materace?

Nie sposób jest wyróżnić jeden najlepszy dla każdego model materaca. Można jednak wyszczególnić konkretne cechy, łączące wszystkie dobre materace do spania - powinny być one bezpieczne dla zdrowia, w pełni komfortowe i praktyczne.

Jak twierdzi ekspert marki Hilding Anders, dobry materac to materac zdrowy dla naszego kręgosłupa, mięśni i stawów.

 - Taki, na którym możemy wygodnie się wyspać, a rano czujemy się zregenerowani. Powinien zapewniać solidne podparcie kręgosłupa, także w przypadku cięższych użytkowników. Musi dostosowywać się do naturalnego kształtu ciała i skutecznie odciążać mięśnie. Dlatego zalecanym rozwiązaniem są materace z 7 strefami twardości, dopasowujące się do anatomicznych krzywizn i zapewniające zróżnicowany nacisk w zależności od konkretnej strefy (np. barki, odcinek biodrowo-krzyżowy czy stopy). Wybierając materac sprężynowy, warto zdecydować się na nowoczesne sprężyny kieszeniowe, dające świetne podparcie punktowe.

W materacach marki Hilding Anders zastosowano wiele rozwiązań mających na celu maksymalne odciążenie mięśni i kręgosłupa, umożliwiających zachowanie zdrowej postawy i pełną regenerację. Poza 7 strefami twardości i innowacyjnymi technologiami zapewniającymi wysoką elastyczność punktową warto zwrócić uwagę na zaawansowane systemy wentylacji i propozycje dla alergików.

Materace ze specjalnym profilowaniem i starannie zaprojektowanymi nacięciami (np. Hilding Lambada) pozwalają zapewnić świetną cyrkulację powietrza, tym samym niwelując ryzyko wilgotnienia i gromadzenia się szkodliwych drobnoustrojów. Zastosowanie antyalergicznych, przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych komponentów umożliwia komfortowy i bezpieczny sen alergikom - takie rozwiązania wykorzystano np. w materacu piankowym Hilding Rock and Roll, dostępnym razem z pokrowcem ze specjalnymi mikrokapsułkami, uwalniającymi probiotyki eliminujące alergeny.

Szukając wygodnego materaca, warto brać pod uwagę wspomnianą na początku twardość, ale też rodzaj materiałów, z jakich wykonany jest dany model. Przykładowo pianka termoelastyczna daje uczucie otulenia i sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na schorzenia układu ruchu; z kolei pianka lateksowa daje uczucie unoszenia i przypadnie do gustu alergikom (szeroki wybór materacy piankowych znajdziemy w sklepie Sennamaterace).

- Coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne materace hybrydowe, które łączą najlepsze cechy materacy piankowych i sprężynowych. Do ich wykonania wykorzystuje się nowoczesne pianki, zapewniające wygodę i doskonałą wentylację, a także małe, działające niezależnie od siebie sprężyny, dające świetne punktowe podparcie. Pamiętajmy, że prawdziwy materac hybrydowy ma wiele warstw, przy czym warstwy pianki są naprawdę wysokie - materac sprężynowy z cienką warstwą pianki na wierzchu nie jest "hybrydą" - tłumaczy ekspert.

Jaki materac będzie praktyczny w codziennym użytkowaniu?

Wybierając materac, nie zapominajmy o aspekcie praktycznym. Z pewnością warto zainwestować w model z łatwym do zdjęcia i wyprania pokrowcem - możemy zdecydować się na pokrowiec o właściwościach antyalergicznych czy antybakteryjnych. W przypadku osób starszych lub leżących praktycznym rozwiązaniem będą materace elastyczne, które można stosować na specjalnych stelażach z regulowanym podgłówkiem i podnóżkiem (np. materac SleepMed Supreme).

- Niezwykle praktyczną opcją, umożliwiającą dostosowanie materaca do bieżących potrzeb, jest model 6 w 1. Odwracalny materac i odpinany top sprawiają, że zyskujemy aż 6 różnych poziomów twardości. Co więcej, odpinany to może być również używany jako niezależny materac nawierzchniowy - mówi ekspert z Hilding Anders.

Innowacyjne komponenty, przemyślana konstrukcja, praktyczne rozwiązania - wszystko to sprawia, że sen na dobrym materacu jest wygodny i zdrowy dla kręgosłupa, a codzienne korzystanie z niego nie stwarza problemów. Wybierając materac, nie zapominajmy również o dopasowaniu go do swoich wymiarów, wagi czy przyzwyczajeń.

Hilding Anders to przodujący producent materacy, działający od 1939 roku. Szwedzka firma, która na polskim rynku jest obecna od 2001 roku, podbiła serca użytkowników wysoką jakością i skandynawskim stylem oferowanych produktów. W jej portfolio znajdują się marki, takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding i Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek, takich jak Agata, Amazon, BRW, SleepMed i wielu innych.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy