Czarter jachtu na koniec wakacji? Nic prostszego!

Wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi… Zabrakło Ci czasu, aby wcześniej wyczarterować jacht? Zaufaj nam, że przed Tobą wakacyjne chwile spokoju i odpoczynku w wyjątkowym miejscu! Planujesz wynająć jacht po raz pierwszy lub kolejny, i odczuwasz mętlik w głowie? Postaramy się wytłumaczyć Ci najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed udaniem się na letnią eskapadę oraz odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Jak wyczarterować jacht?

Dużo osób twierdzi, że do wyczarterowania jachtu potrzeba grubego pliki dokumentów uprawniających do żeglowania. Otóż nie! Opcje są dwie:

  • wynajem jachtu z tzw. skiperem (jest to forma przewodnika-sternika),
  • patent sternika jachtowego czy jachtowego sternika morskiego, który jest wymagany do indywidualnego prowadzenia jachtu. 

Gdy spełnisz jedną z tych dwóch opcji, możesz oddać się w wody jeziora, morza, czy oceanu.

Polecamy na początek udać się na wyprawę z kimś doświadczonym.

Jaki czarter wybrać na pierwszą podróż?

Na sam początek łatwiej będzie Ci poradzić sobie z jachtami o mniejszej długości tj. do około 40 stóp. Obsługa i manewrowanie takim jachtem nie sprawi Ci większego problemu, co pozwoli uniknąć dawki stresu i cieszyć się podróżowaniem. Kolejnym ważnym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest rok w jakim jacht został stworzony. Nowsze modele są wyposażone w bardziej zaawansowane technologie, które mogą wykonać niektóre działania za ciebie, co jest ogromnym plusem.

Który rodzaj jachtu wybrać?

Mamy cztery rodzaje jachtów: motorowe, katamarany, żaglowe oraz gulety. Podczas wyboru, należy wziąć pod uwagę: rozmiar załogi, czas na jaki się udajemy na podróż, dystans jaki planujemy przebyć, miejsce w jakim będziemy się znajdować, oraz oczywiście budżet jakim dysponujemy. Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiedzenie sobie na powyższe punkty. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, wyselekcjonowanie odpowiednich ofert nie sprawi Ci problemu.

Gdzie się udać na podróż?

YACHTIC oferuje szeroką gamę miejsc gdzie można skorzystać z usług. Najczęściej wybieraną lokalizacją jest Chorwacja, ponieważ klimat jaki tam panuje oraz liczba plaż i portów jest bardzo sprzyjająca miłośnikom żeglarstwa. Całą gamę ofert znajdziesz tutaj: https://www.yachtic.com/pl/czarter-jachtow-chorwacja. Jako, że zależy nam na bezpieczeństwie osób, które nie są doświadczone, nie zalecamy udawanią się w duże skupiska ludzi, które mogą wywołać stres, problemy, czy nawet stłuczki w podróżowaniu  początkujących sterników.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje