BLIK, aplikacja mobilna, premie za zakupy – nowoczesne konto bankowe dla wymagających

Brak opłat za prowadzenie konta to dziś zdecydowanie zbyt mało, aby przyciągnąć (i zatrzymać) w banku najbardziej wymagających klientów. Poza niskimi kosztami ROR powinien zapewniać także dodatkowe funkcjonalności ułatwiające życie. Wygodna aplikacja mobilna, płatności BLIK, a nawet… ubezpieczenie assistance – na jakie udogodnienia mogą liczyć użytkownicy kont?

Rywalizacja między bankami jest dziś naprawdę ogromna. Brak opłat za prowadzenie ROR-u i niskie koszty podstawowych operacji przestały być gwarancją przewagi nad konkurencją. Zwłaszcza w rywalizacji o najbardziej wymagających klientów.

Konto osobiste dla wymagających


Klienci banków dokonują dziś bardzo świadomych wyborów. Świetnie wiedzą, czego chcą uniknąć i na czym najbardziej im zależy. Coraz więcej osób poszukuje więc rachunków wyposażonych w określone cechy i użyteczne funkcjonalności. Jakie?

·   Możliwość korzystania z konta przy pomocy aplikacji mobilnej. Wymagający klienci lubią bankować tak, jak chcą. Niezależnie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów. Dzięki bankowej aplikacji mobilnej sprawdzisz saldo, zrobisz przelew i zlecisz polecenie przelewu w dowolnym miejscu i czasie. Na urlopie - tysiące kilometrów od domu, podczas jazdy pociągiem czy w czasie spaceru z psem.

·   Wygodna platforma bankowości internetowej. Bankowanie przez internet jest dziś nie tylko bezpieczne, ale również bardzo wygodne. Jak wynika z raportu Raport NetB@nk, zrealizowanego na zlecenie Związku Banków Polskich, na koniec 2018 r. liczba umów bankowości internetowej przekroczyła 38 mln, a liczba aktywnych użytkowników — 17,2 mln. Klienci, którzy nie chcą lub nie mogą obsługiwać konta przy pomocy aplikacji, powinny mieć wiec dostęp do wygodnego, intuicyjnego systemu umożliwiającego korzystanie z konta online.

·   Płatności BLIK. Dzięki BLIK-owi zapłacisz za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, wypłacisz pieniądze z bankomatu, a nawet wystawisz czek przy pomocy 6-cyfrowego kodu, generowanego przez aplikację w telefonie. Wygodne i szybkie płatności bez używania karty? Zdecydowanie tak!

·   Płatności zbliżeniowe smartfonem. Jeśli nie chcesz lub nie możesz korzystać z BLIK-a, wybierz konto oferujące wygodne płatności zbliżeniowe smartfonem. Dzięki nim będziesz mógł płacić za zakupy i usług wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza jeśli nie rozstajesz się ze swoją komórką.

·   Niskie opłaty za niestandardowe operacje. Większość banków eliminuje opłaty za prowadzenie rachunku oraz podstawowe transakcje - przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów czy zlecenia stałe. Jeśli jednak regularnie wykonujesz także mniej typowe operacje, nie zapomnij sprawdzić, ile za nie zapłacisz. Wypłaty środków z zagranicznych bankomatow, przelewy SEPA, wpłaty i wypłaty w oddziale banku - często zdarza się, że to właśnie ich koszty najbardziej obciążają portfele Polaków.

·   Dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Dobre konto osobiste powinno nie tylko eliminować koszty, ale również wspierać oszczędzanie. Dostęp do kont oszczędnościowych i lokat z ponadprzeciętnym oprocentowaniem będzie skuteczną motywacją, aby wreszcie zacząć oszczędzać.

·   Dostęp do zniżek, rabatów programów poleceń i systemów money back. Zależy ci na tym, aby oszczędzać bez wysiłku i zbędnych starań? Wybierz konto z atrakcyjnym systemem zniżek i programem poleceń. Polecając wartościowe produkty znajomym i robiąc zakupy w ulubionych sklepach, zyskasz nawet kilkaset złotych rocznie.

·   Usługi assisance. Czy wiesz, że istnieją banki, które wraz z ROR-em oferują klientom podstawowe usługi assistance? Wybierając konto z polisą, możesz liczyć na wsparcie banku w przypadku awarii sprzętu, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia zamków, zagubienia kluczy, zalania, pożaru, a nawet choroby - swojej lub dziecka.

Konto dla wymagających, czyli...


Niestety, nie istnieje uniwersalna definicja najlepszego konta osobistego dla wymagających. Dobry, użyteczny ROR powinien precyzyjnie odpowiadać na konkretne potrzeby użytkownika. Chcesz bankować wygodnie z każdego miejsca na świecie? Chcesz zwiększyć motywację do oszczędzania? Szukasz rachunku z niskimi kosztami wypłat z bankomatów za granicą? Zanim wybierzesz ROR, zastanów się nad tym, na czym naprawdę ci zależy. Przemyślany wybór uchroni twój portfel przed zbędny

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy