Badania + Rozwój = Sukces

Chcesz prowadzić prace badawcze, utworzyć centrum badawczo-rozwojowe lub kupić aparaturę do prowadzenia badań w swojej firmie? Weź udział w konkursie. Dotacje czekają!

Żeby zdobyć dobrą pozycję na rynku, trzeba być konkurencyjnym, czyli mieć nowocześniejsze technologie, lepsze produkty, po prostu wyprzedzać innych. A jak to zrobić? Prowadząc działania badawczo-rozwojowe. Tylko tak można wypracować nowatorskie rozwiązania.

Okazja dla przedsiębiorczych

Jest jednak pewne ograniczenie: takie badania i aparatura do nich to bardzo kosztowne przedsięwzięcia. Ale właśnie pojawiła się szansa dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać! Mogą bowiem otrzymać dofinansowanie na takie działania.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego ogłoszony został konkurs z poddziałania 1.2.1 - na wspieranie transferu wiedzy, innowacji, technologii i komercjalizacji wyników badawczo-rozwojowych (B+R) w przedsiębiorstwach oraz rozwój działalności B+R w przedsiębiorstwach. Wnioski można składać do 30 listopada.

Nie zostawaj w tyle!

Konkurs adresowany jest do przedsiębiorstw i konsorcjów przemysłowo-naukowych. Można w nim uzyskać dofinansowanie na tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego, służącego działalności innowacyjnej (inwestycje w aparaturę, sprzęt i inną niezbędną infrastrukturę).

Wsparcie przewidziane jest również na prowadzenie przez przedsiębiorstwo prac B+R, ukierunkowanych na wdrożenie. Mogą to być badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe prowadzone we własnym zakresie. Można też kupić takie usługi od innych jednostek, w tym także spoza regionu czy kraju.

Naprawdę warto wziąć udział w tym konkursie. Do podziału jest aż 75 mln zł.

Więcej na: rpo.wrotapodlasia.plWasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.