Sytuacja na drogach i w rejonie cmentarzy na terenie Wrocławia przedstawia się następująco: Wzorem latach poprzednich, dzięki pomocy żołnierzy z Wyższej Szkoły Oficerskiej im Tadeusza Kościuszki, zostanie uruchomiona przeprawa pontonowa przez Odrę pomiędzy ulicami Kozanowską, a Micheleta. Most pontonowy będzie czynny w okresie od 31 października do 4 listopada br., w godzinach 8:00 - 20:00. Godziny funkcjonowania przeprawy mogą być zmienione, jeśli będą tego wymagały warunki meteorologiczne. Przejazd przez most pontonowy będzie płatny. Opłatę, w wysokości 5 zł będą pobierały służby Wyższej Szkoły Oficerskiej. Niezależnie od tego, na terenie należącym do WSO zostanie przez wojsko zorganizowany parking płatny. Koszt zaparkowania również wyniesie 5 zł od pojazdu. W cenę biletu parkingowego będą wliczone: możliwość skorzystania z zaplecza sanitarnego oraz poczęstunek wojskową grochówką. Zasady przejazdu przez most: - przeprawa będzie pod stałym nadzorem służb inżynieryjnych Wojska Polskiego; korzystający z niej są obowiązani stosować się do wszelkich poleceń obsługi; - przejazd przez przeprawę odbywa się z prędkością maksymalną 10 km/h (lub mniejszą, jeśli takie będą dyspozycje obsługi); - odległość pomiędzy pojazdami poruszającymi się po moście pontonowym nie może być mniejsza niż 20 m; - przed wjazdem na most pontonowy należy rozpiąć pasy bezpieczeństwa. Komunikacja autobusowa W okresie od 27 października do d 2 listopada br. zostaną uruchomione następujące specjalne linie autobusowej komunikacji zbiorowej: 318 - pl. Kromera - Osobowice przez ulice: Boya-Żeleńskiego, Berenta, Kasprowicza, Broniewskiego, Bałtycką, Jugosłowiańską, Łużycką, Osobowicką. [W kierunku przeciwnym - od ul. Łużyckiej przez ul. Bezpieczną, Obornicką, Broniewskiego i dalej po trasie]. 322 - ul. Grabiszyńska - Osobowice - przez ulice: Grabiszyńską, Klecińską, Strzegomską, Chociebuską, Hermanowską, Koszalińską, Bystrzycką, Balonową, Horbaczewskiego, Na Ostatnim Groszu, Legnicką, Wejherowską, Popowicką, Długą, Dmowskiego, Dubois, Pomorską, most Osobowicki, ul. Osobowicką. 323 - Pracze Odrzańskie - Leśnica - przez ulice: Brodzką, Główną, Marszowicką, Wolską, Średzką, Trzmielowicką, Płońskiego. [W kierunku przeciwnym - od pętli autobusowej w Leśnicy, przez ul. Średzką, Wolską i dalej po trasie]. 331 - Kiełczów - Osobowice - ulice: Wrocławską, Kiełczowską, Bolesława Krzywoustego, Brucknera, Kochanowskiego, most Szczytnicki, ul. Sienkiewicza, pl. Bema, ul. Drobnera, ul. Dubois, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. 334 - ul. Buforowa - Grabiszyńska - przez ulice: Buforową, Bardzką, Kamienną, pl. Powstańców Śląskich, ul. Zaporoską, ul. Kruczą, Inżyul. nierską, Al. Pracy, ul. Hallera, ul. Grabiszyńską. 335 - Kozanów - Osobowice - przez ulice: Kozanowską, Pilczycką, Gwarecką, Dokerską, Kozanowską, Pilczycką, Popowicką, Długą, Poznańską, Zachodnią, Sikorskiego, Jagiełły, Dubois, Pomorską, most Osobowicki, ul. Osobowicką. 340 - Nowy Dwór - Osobowice - przez ulice: Rogowską, Strzegomską, Chociebuską, Balonową, Horbaczewskiego, Na Ostatnim Groszu, Legnicką, Wejherowską, Popowicką, Długą, Dmowskiego, Dubois, Pomorską, most Osobowicki, ul. Osobowicką. 341 - Pawłowice - Osobowice - przez ulice: Pawłowicką, Azaliową, Przedwiośnie, Okulickiego, pętlę Zakrzów, ul. Zatorską, ul. Królewską, ul. Irkucką, ul. Bora-Komorowskiego, ul. Bolesława Krzywoustego, ul. Brücknera, ul. Kochanowskiego, most Szczytnicki, ul. Sienkiewicza, pl. Bema, ul. Drobnera, ul. Dubois, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. [W kierunku przeciwnym od - ul. Okulickiego przez ul. Przedwiośnie, ul. Starodębową, ul. Pawłowicką i dalej po trasie]. Komunikacja tramwajowa E1 - ul. Grabiszyńska - Osobowice przez ul. Grabiszyńską, pl. Legionów, ul. Piłsudskiego, Podwale, pl. 1 Maja, ul. Władysława Jagiełły, ul. Dubois, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. E2 - Krzyki - Osobowice - przez ul. Powstańców Śląskich, ul. Świdnicką, pl. Teatralny, ul. Widok, ul. Szewską, ul. Grodzką, most Pomorski, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. [W kierunku przeciwnym - od mostu Pomorskiego przez Nowy Świat, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Krupniczą, Podwale, ul. Świdnicką, ul. Powstańców Śląskich]. E3 - Sępolno - Osobowice - przez ulice: Mickiewicza, Paderewskiego, Różyckiego, Sienkiewicza, pl. Bema, ul. Drobnera, ul. Dubois, ul. Po-morską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. E4 - Osobowice - pl. Powstańców Wielkopolskich - przez ul. Osobowicką, most Osobowicki, ul. Reymonta, pl. Staszica, pl. Powstańców Wielkopolskich. E5 - Biskupin - Osobowice - ulice: Olszewskiego, Wróblewskiego, Skłodowskiej-Curie, pl. Grunwaldzki, pl. Społeczny, pl. Dominikański, ul. Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat, most Pomorski, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. E6 - ul. Grabiszyńska - Sępolno - przez ul. Grabiszyńską, pl. Legionów, ulice: Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, pl. Dominikański, ul. Piaskową, ul. Św. Jadwigi, pl. Bema, ulice: Sienkiewicza, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza. E7 - ul. Grabiszyńska - Pilczyce - przez ul. Grabiszyńską, pl. Legionów, ul. Sądową, ul. Krupniczą, ul. Kazimierza Wielkiego, pl. 1 Maja, ul. Legnicką, ul. Lotniczą. E8 - Tarnogaj - Osobowice - przez ulice: Tarnogajską, Armii Krajowej, Hubską, Glinianą, Borowską, Kołłątaja, Skargi, pl. Dominikański, ul. Św. Katarzyny, ul. Grodzką, most Pomorski, ul. Pomorską, pl. Staszica, ul. Reymonta, most Osobowicki, ul. Osobowicką. [W kierunku przeciwnym - od ul. Pomorskiej, przez most Pomorski, Nowy Świat, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Krupniczą, ul. Sądową, pl. Legionów, ul. Piłsudskiego, ul. Stawową, ul. Borowską, ul. Glinianą, ul. Hubską, ul. Armii Krajowej, ul. Tarnogajską. E9 - ul. Grabiszyńska - pl. Wróblewskiego - przez ulice: Grabiszyńską, Hallera, Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego. Autobusy i tramwaje linii specjalnych będą kursowały z częstotliwością dostosowaną do frekwencji pasażerów - w zależności od zainteresowania pasażerów, czas oczekiwania może wynosić od 10 do 30 minut. Najczęściej pojazdy te będą kursowały w dniu 1 listopada.